Запись по телефону
+371 29–970–896

Zobu rentgens

Rentgenoloģiska izmeklēšana mūsdienās ir neatņemama stomatoloģijas sastāvdaļa. Precīzāk, neatņemama kvalitatīvas stomatoloģiskās ārstēšanas sastāvdaļa.

Rentgenoloģiskai izmeklēšanai stomatoloģijā ir vairāki uzdevumi:

Pirmkārt, tam piemīt diagnostiskās īpašības. Kā jebkurā medicīnas nozarē pareizas diagnozes uzstādīšana - tā ir puse no ārstēšanas. Izmantojot dažādas rentgenoloģiskas metodes, var diagnosticēt slēpto kariesu, var redzēt iekaisuma perēkļus periapikālajos audos, var vizualizēt periodonta stāvokli.

Otrkārt, rentgenoloģiskajam uzņēmumam ir kontroles īpašības, piemēram - pie endodontiskas zoba ārstēšanas ir nepieciešams kontrol- rentgens, ar kura palīdzību ārsts var redzēt cik kvalitatīvi ir sapildīts zoba kanāls. Pie tam kontrol-bildes var veikt arī pēc kāda laika no ārstēšanas brīža. Tas ir nepieciešams, lai kontrolētu patoloģiska stāvokļa attīstību, tātad sekot ārstēšanas dinamikai.

Treškārt, rentgenoloģisko izmeklēšanu nozīme pie ārstēšanas plāna sastādīšanas.

Mūsdienās ļoti populāras ir datoru tehnoloģijas, klīnikā tiek izmatota pēdējas paaudzes digitālā rentgena iekārta. Darbības princips digitāliem rentgeniem ir sekojošs: ir speciāls devējs, kurš uztver informāciju, tas tiek ievietots pret interesējošo zobu, un rentgenaparāts taisa bildi. Informācija no devēja tiek nodota uz datora monitoru. Tādas bildes ir kvalitatīvākas un informatīvākas, nekā bildes uz parastas rentgenoloģiska plēves. Salīdzinot ar veciem aparātiem, šo aparātu vieglāk izmantot, un tam piemīt minimāla jonizējoša darbība. To var izskaidrot ar ļoti lielu rentgena devēja jūtīgumu pret jonizējošu starojumu, daudz lielāku nekā rentgneloģiskai plēvei. Pateicoties šīm īpašībām pacienta apstarojums krietni samazinās, tas ir 10 un vēl vairāk reižu mazāks.

uz galveno lapu
Сайт стоматологической клиники Dental Office

Лечение зубов и гигиена, хирургия, протезирование, отбеливание зубов, цифровой рентген

Запись по телефонам 67·590·197 и 29·970·896